#1 RETROFUTURYZM

Wszystko co było kiedyś “staromodne” powraca ze zdwojoną siłą.
Regularnie wokół nas pojawia się coś, co było popularne we wcześniejszych latach. Kroje pisma, ilustracje, muzyka, moda, film, architektura a nawet kolorystyka – na nowo możemy odkrywać atmosferę przeszłości.

To zjawisko zyskało nazwę „retro future” i przeobraziło się w trend w sztuce prezentujący nawiązania do dawnych wyobrażeń przyszłości.
W skrócie, jest to połączenie futurystycznych technologii i koncepcji z retro estetyką. Mimo że 21 wiek nie dał nam latających pojazdów, samowiążących się butów, czy pokojówek-robotów rodem z Jetsonów to wciąż możemy się inspirować przeszłością. Trend ten odnosi się zarówno do wyobrażeń przyszłości jak i historii alternatywnej. To ogromne źródło inspiracji dla artystów. Daje im możliwość łączenia nietypowych kolorów, odręcznego tworzenia fontów, powrotu do dawnej stylistyki.
Cofnijmy się więc w czasie!

Nawiązania do stylistyki retro możemy znaleźć m.in w grach komputerowych z serii Fallout, filmie „Sky kapitan i świat jutra” czy chociażby znanym już chyba większości logotypie serialu „Stranger Things”.

* Zdjęcie użyte do posta pochodzi z pinterest